Botox

Botox – na czym polega zabieg?

BOTOX jest to preparat oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A (neurotoksyny) produkowany przez beztlenową bakterię Clostridium Botulinum. Toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy związanych z mimiką. BOTOX wstrzyknięty w małej dawce w obrębie twarzy wywołuje porażenie mięśni mimicznych, co uniemożliwia pracę mięśni, a tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Zaletą BOTOXU jest działanie jedynie w obrębie tych mięśni, do których został podany, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Po zabiegu obserwuje się zanik zmarszczek mimicznych odczuwane jako zamrożenie mimiki twarzy. Leczenie preparatem BOTOX skutecznie wygładza zmarszczki głównie w górnej części twarzy przywracając jej młodszy wygląd. Obecnie coraz częściej stosowany jest także w wygładzeniu linii szyi.

allergan

OPIS ZABIEGU:allergan-botox

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, który można wykonać w przerwie na lunch, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.
BOTOX wstrzykiwany jest przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego i bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut a jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek.
BOTOX zaczyna działać po upływie 5-7 dni po zabiegu, a pełny efekt widoczny jest po 7-14 dniach. Efekt utrzymuje się około 6-9 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany. Każde powtórzone wstrzyknięcie BOTOXU wydłuża czas utrzymywania się efektów a kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu.

WSKAZANIA:

 • zmarszczki poziome i pionowe czoła
 • zmarszczki okolicy gładzizny – lwia zmarszczka
 • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
 • zmarszczki okolicy nosa
 • zmarszczki w obrębie wargi górnej – zmarszczki palacza
 • fałdy podbródka

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby o podłożu nerwowo-mięśniowym
 • choroby autoimmunologiczne
 • antybiotykoterapia aminoglikozydami

SKUTKI UBOCZNE:

Najczęściej obserwuje się tkliwość w miejscu wstrzyknięcia. Czasami obserwuje się przemijające osłabienie pracy mięśni, krótkotrwały ból głowy. Wyjątkowo może dojść do niewielkiego, lecz odwracalnego objawu opadania powieki lub brwi, trwającego około 2-3 tygodnie.

ZALECENIA:

Po zabiegu pacjent przez 3-4 godziny nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu.

Botox – leczenie nadpotliwości

OSOBY z nadmierną potliwością wydzielają duże ilości potu z gruczołów potowych, zwłaszcza w obrębie pach, dłoni i stóp, co stanowi dla nich bardzo wstydliwy i uciążliwy problem utrudniający wykonywanie codziennych czynności w życiu zawodowym i osobistym. Leczenie nadpotliwości preparatem BOTOX polega na czasowym zablokowaniu czynności gruczołów potowych na okres około 6-9 miesięcy.

OPIS ZABIEGU:

Zabieg polega na śródskórnym podaniu odpowiedniej dawki BOTOXU w wyznaczone miejsca. Do zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa około 30-60 minut.
BOTOX zaczyna działać po upływie 5-7 dni, a pełny efekt widoczny jest po 7-14 dniach. Efektem jest zmniejszenie wydzielania potu, które utrzymuje się przez 6-9 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika. Kolejne wstrzyknięcie preparatu może być przeprowadzone po wygaśnięciu efektów poprzedniej sesji.

Botox – efekty leczenia:

Przed zabiegiem
Po zabiegu
botox_1
botox_2
botox_3
botox_4
 • Kontakt

  logo_mini

  Dr n. med. Barbara Rygoł
  ul. Sowińskiego 9/2
  40-018 Katowice


  phone-icon32 255 43 66

  phone-icon600 28 28 96

  mail-iconrygolb@vp.pl


  Godziny otwarcia:
  pn-pt: 10:00 - 21:00
  sob. 10:00 - 14:00

©2016 Estetica Prestige by ahead.pl

Facebook