Lipoliza iniekcyjna – AQUALYX

LIPOLIZA – INTRALIPOTERAPIA jest nowoczesną bezoperacyjną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej polegającą na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji o nazwie AQUALYX w widoczną tkankę tłuszczową brzucha, bioder, ud, kolan, pośladków oraz podbródka i brody. U mężczyzn może być stosowana w przypadku ginekomastii. Jest to doskonała metoda dla pacjentów, którzy chcą się pozbyć miejscowej nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie uniknąć procedury chirurgicznej – liposukcji.
Lipoliza iniekcyjna była już stosowana na początku 2000 roku. Obecnie została ona udoskonalona i na rynku dostępny jest preparat pod nazwą AQUALYX, zwany również Solutio Motolese, od nazwiska włoskiego profesora, który stworzył ten innowacyjny roztwór do intralipoterapii. Stosowany preparat AQUALYX w porównaniu do dotychczas używanych roztworów fosfatydylocholiny, pozwala uzyskać lepsze efekty i daje mniejsze dolegliwości i dyskomfort po wykonanym zabiegu.

JAK DZIAŁA AQUALYX?

AQUALYX podany miejscowo w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie błon komórek tłuszczowych i po wniknięciu do komórki wywołuje jej rozpad. Następnie uwolnione trójglicerydy wiążą się z lipoproteinami i są transportowane do wątroby, gdzie następuje dalszy rozpad i wydalenie ich z organizmu.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z nadmiernym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która w wyniku diety lub ćwiczeń fizycznych jest niemożliwa do usunięcia. Nie jest metodą odchudzania.
Najlepsze efekty estetyczne przy użyciu preparatu AQUALYX uzyskuje się podczas intralipoterapii podwójnego podbródka, bioder tzw. bryczesów oraz okolicy kolan. W przypadku brzucha możemy uzyskać redukcję obwodu o kilka centymetrów.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • alergie, uczulenie na soję i skorupiaki
 • choroby autoimmunologiczne
 • infekcje skóry w miejscu podawania
 • nadmierna otyłość, BMI>29
 • ciężkie schorzenia wątroby lub nerek
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • sclerosis multiplex
 • padaczka

aqualyxAQUALYX to mikrożelatynowy roztwór o działaniu adipocytolitycznym. Składa się z gąbki cukrowej o trójwymiarowej strukturze, w której umieszczone są mikro ilości substancji o charakterze detergenta rozpuszczonej w roztworze fosforanowym. Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny.

AQUALYX posiada oficjalną europejską rejestrację do zabiegów intralipoterapii tkanki tłuszczowej.
Niechirurgiczne pozbywanie się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej – nowe możliwości, nowe metody.

AQUALYX – artykuł „Expert Anti Aging”

aqualyx-inBezpieczeństwo stosowania techniki intralipoterapii z użyciem AQUALYX gwarantuje fakt, że do wykonywania zabiegów upoważnieni są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne szkolenie dotyczące teoretycznych i praktycznych zasad podania preparatu AQUALYX – klauzula ta, została narzucona przez profesora Motolese i jest rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora.

img003 img002

www.aqualyx.com.pl – więcej

Intralipoterapia – procedura zabiegu

Przed każdym zabiegiem lekarz dokonuje konsultacji, zbierając szczegółowy wywiad i podejmuje decyzję o kwalifikacji osoby. Następnie zostaje określony obszar, który będzie poddany modelowaniu, który znaczy się flamastrem. Następnie należy wykonać pomiary obwodów miejsc, które zostaną poddane zabiegowi oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu AQUALYX ze środkiem miejscowo znieczulającym, 2% lidokainą do tkanki tłuszczowej drogą iniekcji, wachlarzowo, przy użyciu specjalnych igieł. Zabieg wykonany tą techniką jest mało bolesny i trwa około 20 minut. Zaletą podawania preparatu metodą wachlarzową jest mała ilość nakłuć, co ogranicza ból przy zabiegu i ryzyko powstania siniaków.

aqualix4

Po zabiegu może być odczuwane lekkie swędzenie, krótkotrwałe pieczenie, ocieplenie. Na skórze przez kilka dni może być widoczne zaczerwienienie, obrzęk oraz krwiaki. Miejsca te również mogą być bolesne. Jest to typowa reakcja organizmu na wykonany zabieg, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. W razie dolegliwości bólowych można stosować preparaty paracetamolu. Zazwyczaj wykonuje się 3- 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej w odstępach co 3 tygodnie. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu. Pełen efekt po intralipoterapii stabilizuje się w ciągu 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu. Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i jest osobniczo zmienna. Po zabiegu korzystne jest wykonywanie masażu oraz wprowadzenie diety niskotłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna – efekty leczenia

lipo-efekty01

lipo-efekty02

 • Kontakt

  logo_mini

  Dr n. med. Barbara Rygoł
  ul. Sowińskiego 9/2
  40-018 Katowice


  phone-icon32 255 43 66

  phone-icon600 28 28 96

  mail-iconrygolb@vp.pl


  Godziny otwarcia:
  pn-pt: 10:00 - 21:00
  sob. 10:00 - 14:00

©2016 Estetica Prestige by ahead.pl

Facebook