Zabiegi

Ultraformer III
Zapewnia długotrwały lifting skóry widoczny już po jednym zabiegu!

Dzięki najnowszej technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) – zogniskowana fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości, możemy dokonać nieinwazyjnego
liftingu, odmłodzić i poprawić jędrność tkanek oraz napięcie skóry twarzy i ciała.
Bez operacji i rekonwalescencji.Lž¬í ş

Utrata jędrności jest problemem wielu kobiet.
Z wiekiem włókna kolagenowe w skórze zanikają i ulegają rozluźnieniu. Skóra staje się wiotka i cienka. Konsekwencją są głębokie zmarszczki, zaburzony owal twarzy, zmarszczki na szyi, opadające powieki górne, przez co oczy stają się mniejsze a nasze spojrzenie zmęczone. Objawy te jak żadne inne dodają lat. Z czasem proces ten dotyka całego ciała, co w znacznym stopniu wpływa na samoocenę i dobre samopoczucie.

Dotąd jedynym rozwiązaniem były zabiegi operacyjne.
Wiązały się jednak zawsze z dłuższą lub krótszą rekonwalescencją, na którą nie każda pacjentka mogła sobie pozwolić. Dlatego, coraz większym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne zabiegi. Są one bezpieczniejsze, nie wymagają rekonwalescencji
i są zdecydowanie mniej bolesne. Jednak, ich rezultaty nie zawsze mogły się równać z efektami zabiegów operacyjnych.

ULTRAFORMER III jest najnowocześniejszą technologią, zapewnia spektakularne efekty. Dzięki zabiegowi można odmłodzić twarz i ciało o 10-15 lat, przy zachowaniu
wysokiego profilu bezpieczeństwa, charakterystycznego dla zbiegów nieinwazyjnych.

Jaki jest mechanizm działania?
Urządzenie emituje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości.
W skutek wibracji fal dźwiękowych zwiększa się aktywność komórek skóry pobudzając je do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. Ponadto, podczas zabiegu tkanki kurczą się, co daje widoczny efekt liftingu. Dzięki aż 5 różnym końcówkom (1,5 mm; 3,0 mm, 4,5 mm, 6 mm i 9 mm) możemy działać na różnych głębokościach, co intensyfikuje efekt i sprawia, że przebudowa skóry jest głęboka i trwała.

Lifting ciała e1487350432282

Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do powierzchni skóry przetworników, działających na różnej głębokości tkanek. W zależności od obszaru trwa od 20 minut do 1,5 godziny. Zabieg jest nieinwazyjny, czyli nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry.

Zabieg 3 UF3

Po jakim czasie można obserwować efekty?
Naturalny efekt liftingu widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu. Rysy twarzy ulegają znacznemu odmłodzeniu. Skóra staje się napięta. Proces odnowy włókien kolagenowych stopniowo postępuje przez 3 – 6 miesięcy po zabiegu i wtedy też obserwujemy maksymalny efekt.

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg dla osiągnięcia maksymalnego efektu?
Jeden zabieg jest wystarczający dla uzyskania maksymalnego efektu
w danej okolicy ciała.

brzuch przed i pobruzdy przed i po

Jak długo utrzymują się efekty?
Efekty utrzymują się nawet do 2 lat. Jednak, nawet po upływie tego czasu skóra nie wraca do pierwotnego stanu, gdyż w wyniku zabiegu dokonujemy rewitalizacji, czyli odnowy skóry. Zatem na zawsze pozostanie ona młodsza niż byłaby naturalnie.

zmarszczki przed i po

Czy zabieg wymaga rekonwalescencji?
Nie. Rekonwalescencja nie jest potrzebna. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do swojej naturalnej aktywności.

Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Jest zabiegiem nieinwazyjnym i doskonałą alternatywą dla operacyjnego liftingu.

UF3 logo 1
Komu go polecamy?
Każdej pacjentce, która chce poprawić owal twarzy, unieść opadające powieki,
odmłodzić szyję, ujędrnić dekolt, ramiona, brzuch, uda, pośladki i okolice kolan.

UF3 uroda e1487516711251

TWARZ 1

CIAŁO 1

20170220 120548 20170220 120858

Najskuteczniejsza,logo_zaffiro
nieinwazyjna
metoda liftingu skóry

Thermolifting Zaffiro – na czym polega zabieg?

Zaffiro to urządzenie Hi-Tech służące do niechirurgicznego i bezbolesnego termoliftingu naszej skóry. Głowica urządzenia Zaffiro, wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego, emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm), które podgrzewając włókna kolagenowe, obkurcza je do pierwotnej długości powodując, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, a zmarszczki zostają wygładzone, co jest widoczne po zakończeniu zabiegu.
Zaffiro to zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała.Drugim, długofalowym skutkiem zabiegu, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ich produkcja zostaje zwiększona o około 30%, co pogłębia efekt liftingu. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 od 6 miesięcy po zabiegu.

zaffiro01

Termolifting Zaffiro

 • wygładza zmarszczki, likwiduje bruzdy wargowo-nosowe
 • podnosi opadające policzki, niweluje obwisłości na twarzy, poprawia jej owal
 • likwiduje obwisłości na ciele: na wewnętrznej stronie ramion, ud, kolan
 • poprawia skórę dekoltu
 • wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi
 • obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
 • obkurcza skórę na brzuchu u mężczyzn, którzy w krótkim czasie utracili wiele kilogramów
 • poprawia skóry dłoni

Ogromną zaletą  Termoliftingu Zaffiro jest jego skuteczne działanie na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia.

Zabieg Zaffiro przeznaczony jest profilaktycznie dla osób między 25-35 roku życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz przeznaczona jest dla osób po 35. roku życia. Serię zabiegów na ciało można zastosować również u osób młodszych, na przykład kobiet po ciąży. Ich ilość zależy od oceny kondycji i właściwości skóry. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów.

U niektórych pacjentów efekt odmłodzenia widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Natomiast pełny rezultat uwidocznia się w okresie od 3 do 6 miesięcy po przeprowadzeniu terapii. Efekty zabiegu w zależności od właściwości skóry utrzymują się od 1 roku do 2 lat.

Thermolifting Zaffiro – opis zabiegu

zaffiro02-m

Zabieg przeprowadza lekarz lub specjalista kosmetolog. Na wybrany do zabiegu obszar nakłada się specjalny żel, który chroni naskórek, a dodatkowo pomaga w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Pierwsza faza zabiegu rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony przed działaniem temperatury. Następnie zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Termolifting Zaffiro jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym i nie wymaga znieczulenia miejscowego. W czasie termoliftingu pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło na skórze, co nie wywołuje poczucia dyskomfortu. Po zabiegu nie pozostają żadne ślady uszkodzenia skóry (krwiaki, siniaki itp).

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca
 • przebyty zabieg złotych nici
 • pacjenci stosujący NLPZ i sterydy

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

Thermolifting Zaffiro to tzw. zabieg lunchowy, po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, może także występować uczucie towarzyszące lekkiemu opaleniu skóry na słońcu. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi oraz kremy z witaminą C, kwasem hialuronowym, które wspomagają syntezę kolagenu, a także potęgują i utrwalają efekty liftingu. Zapewniamy całą linię specjalistycznych dermokosmetyków z wysokimi stężeniami witaminy C oraz odpowiednie suplementy diety.

Zabiegi z kwasem hialuronowym – HYDROLIFT, MEZOLIFT

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Zaffiro zdobyło prestiżową statuetkę w konkursie PerfectLine2009 SPA Business w kategorii „Urządzenia kosmetyczne do zabiegów na twarz i ciało”.

Botox – na czym polega zabieg?

BOTOX jest to preparat oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A (neurotoksyny) produkowany przez beztlenową bakterię Clostridium Botulinum. Toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy związanych z mimiką. BOTOX wstrzyknięty w małej dawce w obrębie twarzy wywołuje porażenie mięśni mimicznych, co uniemożliwia pracę mięśni, a tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Zaletą BOTOXU jest działanie jedynie w obrębie tych mięśni, do których został podany, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Po zabiegu obserwuje się zanik zmarszczek mimicznych odczuwane jako zamrożenie mimiki twarzy. Leczenie preparatem BOTOX skutecznie wygładza zmarszczki głównie w górnej części twarzy przywracając jej młodszy wygląd. Obecnie coraz częściej stosowany jest także w wygładzeniu linii szyi.

allergan

OPIS ZABIEGU:allergan-botox

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, który można wykonać w przerwie na lunch, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.
BOTOX wstrzykiwany jest przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego i bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut a jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek.
BOTOX zaczyna działać po upływie 5-7 dni po zabiegu, a pełny efekt widoczny jest po 7-14 dniach. Efekt utrzymuje się około 6-9 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany. Każde powtórzone wstrzyknięcie BOTOXU wydłuża czas utrzymywania się efektów a kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu.

WSKAZANIA:

 • zmarszczki poziome i pionowe czoła
 • zmarszczki okolicy gładzizny – lwia zmarszczka
 • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
 • zmarszczki okolicy nosa
 • zmarszczki w obrębie wargi górnej – zmarszczki palacza
 • fałdy podbródka

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby o podłożu nerwowo-mięśniowym
 • choroby autoimmunologiczne
 • antybiotykoterapia aminoglikozydami

SKUTKI UBOCZNE:

Najczęściej obserwuje się tkliwość w miejscu wstrzyknięcia. Czasami obserwuje się przemijające osłabienie pracy mięśni, krótkotrwały ból głowy. Wyjątkowo może dojść do niewielkiego, lecz odwracalnego objawu opadania powieki lub brwi, trwającego około 2-3 tygodnie.

ZALECENIA:

Po zabiegu pacjent przez 3-4 godziny nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu.

Botox – leczenie nadpotliwości

OSOBY z nadmierną potliwością wydzielają duże ilości potu z gruczołów potowych, zwłaszcza w obrębie pach, dłoni i stóp, co stanowi dla nich bardzo wstydliwy i uciążliwy problem utrudniający wykonywanie codziennych czynności w życiu zawodowym i osobistym. Leczenie nadpotliwości preparatem BOTOX polega na czasowym zablokowaniu czynności gruczołów potowych na okres około 6-9 miesięcy.

OPIS ZABIEGU:

Zabieg polega na śródskórnym podaniu odpowiedniej dawki BOTOXU w wyznaczone miejsca. Do zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa około 30-60 minut.
BOTOX zaczyna działać po upływie 5-7 dni, a pełny efekt widoczny jest po 7-14 dniach. Efektem jest zmniejszenie wydzielania potu, które utrzymuje się przez 6-9 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika. Kolejne wstrzyknięcie preparatu może być przeprowadzone po wygaśnięciu efektów poprzedniej sesji.

Botox – efekty leczenia:

Przed zabiegiem
Po zabiegu
botox_1
botox_2
botox_3
botox_4

Nici hialuronowe – na czym polega zabieg?

NICI HIALURONOWE – są innowacyjnym sposobem wykorzystania kwasu hialuronowego do modelowania konturu twarzy i wypełnienia jej różnych obszarów, zwłaszcza policzków, podbródka i brody. Ta innowacyjna metoda powstrzymuje opadanie skóry spowodowane wpływem sił grawitacyjnych, łagodzi rysy twarzy i wypełnia ubytki tkanki. Odmładza i odbudowuje kształt twarzy: unosi kąciki ust, brwi i oczu. Poprawia objętość policzków, wyszczupla, przywraca owal oraz zmniejsza głębokość bruzd i zmarszczek. Poprawie wyglądu towarzyszą natychmiastowe efekty ujędrniające, nawilżające i twarz uzyskuje młodzieńczy wygląd.

OPIS ZABIEGU I ZALECENIA PO ZABIEGU:

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji.
Cały zabieg trwa około 20-30 min.
Preparat kwasu hialuronowego aplikuje się poprzez wstrzyknięcia specjalną techniką w wybrane miejsca na twarzy. Stosuje się w tym celu mikrokaniulę, przez którą wprowadza się preparat w postaci nici hialuronowych wypełniających linię wzdłuż twarzy. Podany kwas hialuronowy od razu liftinguje skórę i modeluje owal twarzy. Metoda ta pozwala uwydatnić kształt twarzy i w dowolny sposób poprawić profil, przywracając twarzy młodość i naturalnie wyglądający rezultat, który utrzymuje się nawet 15 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • choroby immunologiczne
 • alergie i uczulenie na kwas hialuronowy
 • bielactwo / łuszczyca
 • zapalenie lub zakażenie skóry (trądzik, opryszczka, zapalenie skóry, etc.)
 • epilepsja
 • leczenie immunoterapeutyczne
 • podatność na przerost blizn
 • ciąża / laktacja

CENA ZABIEGU 1500-3000 PLN

Nici hialuronowe – efekty leczenia

nici01

nici02

Wypełnianie zmarszczek – na czym polega zabieg?

WYPEŁNIACZE są efektywnymi preparatami, które dają możliwość kształtowania powierzchni skóry, korekcji fałdów i zmarszczek a tym samym utrzymują młody i piękny wygląd. W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się najczęściej stosowanym materiałem wypełniającym. Kwas hialuronowy jest fizjologicznym składnikiem naszych tkanek odpowiedzialnym za utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry. Stopniowo wchłaniany kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze i podnosi jej powierzchnię poprzez wypełnienie objętość tkanki nadając jej na nowo sprężystość i elastyczność.

ZASTOSOWANIE WYPEŁNIACZY:

 • wygładzenie zmarszczek czołowych i lwiej zmarszczki
 • korekcja zapadniętych okolic oczodołu
 • modelowanie konturów twarzy: policzków, podbródka
 • korekcja głębokich fałdów nosowo-policzkowych
 • korekcja zmarszczek palacza
 • korekcja opadających kącików ust
 • powiększenie objętości warg i ujędrnianie ust
 • wygładzenie zmarszczek dekoltu i szyi

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego (trądzik, opryszczka)
 • choroby autoimmunologiczne

OPIS ZABIEGU:

Nie należy stosować aspiryny i innych leków przeciwzapalnych na około 3-4 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu nie powinno korzystać się z sauny, solarium, siłowni, pić napojów zawierających alkohol.

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, kremem znieczulającym lub znieczulenie nasiękowe. Następnie aplikuje się preparat wypełniający przy użyciu igły 30G, 27G na odpowiednią głębokość w celu uzyskania właściwej korekcji. Zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie lub niewielki ból w miejscu podania preparatu. Objawy ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu należy unikać dotykania, masowania miejsc poddanych aplikacji jak również przez kilka dni korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni.

Efekt jest długotrwały, lecz nie permanentny a jego trwałość jest sprawą indywidualną, zazwyczaj efekt utrzymuje się około 9-12 miesięcy. Zabieg można powtarzać.

Wypełniacze – Restylane

Qmed_10

Restylane
zmarszczki twarzy, konturowanie ust

Restylane Perlane
głębokie zmarszczki i bruzdy

Restylane Touch
drobne, powierzchowne zmarszczki

Wypełniacze – Surgidem

surgiderm

Surgiderm 24XP
zmarszczki twarzy, konturowanie ust

Surgiderm 30XP
głębokie zmarszczki i bruzdy

Suegiderm 18
drobne, powierzchowne zmarszczki

Wypełniacze – Juvéderm®

juvederm-ultra-2

Juvéderm® Ultra 2
drobne powierzchowne zmarszczki

Juvéderm® Ultra 3
zmarszczki twarzy

Juvéderm® Ultra 4
głębokie zmarszczki i bruzdy

EFEKTY LECZENIA:

Przed zabiegiem
Po zabiegu
wypelnianie-zmarszczek_1

Fałdy nosowo-wargowe PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_2

Fałdy nosowo-wargowe PO zabiegu

wypelnianie-zmarszczek_3

Fałdy PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_4

Fałdy PO zabiegu

wypelnianie-zmarszczek_5

Objętość gornej wargi PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_6

Objętość gornej wargi PO zabiegu

wypelnianie-zmarszczek_7

Opadające kąciki ust PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_8

Opadające kąciki ust PO zabiegu

wypelnianie-zmarszczek_9

Zmarszczki usmiechu PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_12

Zmarszczki usmiechu PO zabiegu

wypelnianie-zmarszczek_11

Zmarszczki usmiechu PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_10

Zmarszczki usmiechu PO zabiegu

wypelnianie-zmarszczek_13

Zwiększenie objętości policzków PRZED zabiegiem

wypelnianie-zmarszczek_14

Zwiększenie objętości policzków PO zabiegu

juvederm02

Lifting wolumetryczny – na czym polega zabieg?

LIFTING WOLUMETRYCZNY jest nowym sposobem przywrócenia twarzy młodzieńczego wyglądu.
Z wiekiem twarz traci objętość, a jej miękkie zaokrąglone rysy – symbol młodości – zanikają, dając efekt zapadnięcia się skroni, policzków. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i tym samym zmienia owal młodej twarzy.

Lifting wolumetryczny jest zabiegiem, który w ciągu kilkunastu minut wypełnia zapadniętą objętość policzków oraz pozwala uwydatnić kształty twarzy i w dowolny sposób poprawić profil, przywracając twarzy młodość i naturalnie wyglądający rezultat, który utrzymuje się nawet 18 miesięcy.

OPIS ZABIEGU I ZALECENIA PO ZABIEGU:

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż.

Miejsca, które będą poddane zbiegowi zostają znieczulone przewodowo. Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się preparat poprzez wstrzyknięcia dołączoną kaniulą. Preparat jest bardzo plastyczny i daje możliwość modelowania go w skórze. Po zakończeniu sesji wstrzykiwania wykonuje się masaż twarzy, aby upewnić się, że preparat jest odpowiednio i równomiernie rozprowadzony. Bezpośrednio po zabiegu wmasowuje się w skórę krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni.
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.
Przez około 3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna). Nie należy również korzystać z siłowni, basenu.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenia stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Gravesa-Basedowa, etc.)
 • bielactwo / łuszczyca
 • zapalenie lub zakażenie skóry (trądzik, opryszczka, zapalenie skóry, etc.)
 • porfiria skórna
 • epilepsja
 • leczenie immunoterapeutyczne
 • alergie
 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • podatność na przerost blizn
 • ciąża / laktacja

Stosowane preparaty: Juvederm Voluma, SubQ, Voluma

juvederm-vol voluma-subq

 • oparte są na kwasie hialuronowym i ulegają całkowitemu wchłanianiu, co oznacza, że terapię można powtarzać wedle potrzeb
 • charakteryzują się doskonałą tolerancją dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego o czystości farmaceutycznej
 • całkowicie integrują się z tkankami skóry i doskonale dopasowują się do modelowanych okolic twarzy
 • wyniki są natychmiastowe i bardzo naturalnie wyglądające
 • zapewniają trwałość do 18 miesięcy

Lifting wolumetryczny – efekty leczenia

Przed zabiegiem
Po zabiegu
lifting-wolumentaryczny_1
lifting-wolumentaryczny_2
lifting-wolumentaryczny_3
lifting-wolumentaryczny_4
lifting-wolumentaryczny_5
lifting-wolumentaryczny_6

HYDROLIFT – na czym polega zabieg?

Hydrolift preparatem Juvéderm® HYDRATE wykonuje się metodą iniekcji śródskórnej na obszarze wybranym i uzgodnionym w trakcie konsultacji z lekarzem. Można go aplikować w okolice oczu, twarzy, szyi, dekoltu i na dłoniach. Na 3 dni przed zabiegiem i dzień po należy unikać aspiryny, witaminy E oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych: ibuprom, ketonal, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek krwionośnych. Ponadto nie zaleca się przeprowadzania zabiegu w czasie miesiączki.
Zabieg trwa około 15–30 minut, jednak na 30 minut przed nim stosuje się miejscowe znieczulenie kremem Emla. Zabieg Juvéderm® HYDRATE jest mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie lub zasinienie w miejscu wkłucia. Ewentualny dyskomfort ustępuje w ciągu pierwszych 3 dni. Pacjent w ciągu tygodnia po iniekcji powinien unikać promieni UV, sauny, basenu i przebywania w temperaturze poniżej 0°C.
Dzięki zabiegowi skóra odzyskuje zdrowy wygląd i świeżość, staje się bardziej sprężysta, jędrna i aksamitna w dotyku. Terapia Juvéderm® HYDRATE pozwala uzupełnić braki kwasu hialuronowego i przywrócić skórze optymalny poziom nawodnienia. Sprawia, że drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne. Już po pierwszym zabiegu skóra jest w widoczny sposób odświeżona i promienna. Po serii 3-4 zabiegów można uzyskać efekt hydroliftingu, wówczas zabiegi powinny być wykonane co 3-4 tygodnie.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenia stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Gravesa-Basedowa, etc.)
 • bielactwo / łuszczyca
 • zapalenie lub zakażenie skóry (trądzik, opryszczka, zapalenie skóry, etc.)
 • epilepsja
 • leczenie immunoterapeutyczne
 • alergie
 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • podatność na przerost blizn
 • ciąża / laktacja

HYDROLIFT – Juvederm ® Hydrate

Hydrolift Juvéderm® HYDRATE jest zabiegiem nowej generacji, który został stworzony dla nawilżenia skóry w najgłębszych warstwach i zwiększenia jej elastyczność na dłuższy okres czasu. Juvéderm® HYDRATE działa na granicy naskórka i skóry właściwej. Preparat ten jest adresowany do szerokiej grupy odbiorców, zgłasza do osób młodych narażonych na promieniowanie słoneczne, do palących papierosy oraz do osób dojrzałych w celu lepszego nawilżenia i poprawy parametrów jakościowych skóry. Stosuje się go przede we wszystkich w obszarach: oczy, twarz, szyja, dekolt, dłonie. Unikalną cechą preparatu Juvéderm® HYDRATE jest specjalnie opracowana formuła, w której drobnocząsteczkowy, nieusieciowany kwas hialuronowy został wzbogacony o dodatkowy składnik, mannitol, substancję wpływającą na opóźnienie degradacji kwasu hialuronowego w skórze i działającą silne przeciwutleniająco.

juvederm

HYDROLIFT – efekty leczenia

hydro-head06
hydro-head05
hydro-head01
hydro-head02
hydro-head03
hydro-head04

hydro-head07

hydro-head08

hydro-hands01

Mezolift – na czym polega zabieg?

MEZOLIFT jest zabiegiem na twarz i szyję, który odżywia, wygładza zmarszczki, regeneruje i zagęszcza zwiotczałą skórę oraz poprawia owal twarzy. Mezolit w widoczny i szybki sposób regeneruje skórę twarzy poprawiając jej elastyczność, jędrność. Do zabiegu stosuje się m.in. kwas hialuronowy lub koktajle zawierające witaminy, oligoelementy i aminokwasy.

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, kremem znieczulającym lub znieczulenie nasiękowe. Następnie aplikuje się wybrany preparat przy użyciu igły 30G. Zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, drobne wybroczyny lub sporadycznie siniaki, które ustępują po kilku dniach. Po zabiegu należy unikać dotykania miejsc poddanych aplikacji jak również przez kilka dni korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni. Efekty mogą być już widoczne po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania długotrwałego efektu zabieg powinno się powtórzyć 3-4 razy w odstępach 1 miesiąca, a następnie wykonać jeden zabieg przypominający co pół roku, wówczas można uzyskać nie tylko odżywienie skóry twarzy, ale jej odmłodzenie.

 Mezolift – Restylane Vital

RESTYLANE VITAL jest najnowocześniejszym preparatem w restylane_vitalodmładzaniu skóry i przywracaniu jej hydrobalansu. Można dzięki niemu łatwo zwalczyć efekt wieloletniego działania słońca i starzenia się skóry. Zabieg z Restylane Vital poprawia jędrność skóry i jest doskonałym preparatem do korekcji miejsc, które mają opinię „trudnych do poprawy” m. in dłonie, dekolt. Restylane Vital zapewnia skórze głębokie nawilżenie i poprawia jej zdrowy wygląd. Korzyści ze stosowania Restylane Vital są widoczne przez wiele miesięcy po zabiegu. Zwykle zaleca się wykonywać 3-4 zabiegi co 3-4 tygodnie, a następnie powtórzyć zabieg co pół roku.

Mezolift – Surgilift Plus

SURGILIFT® PLUS oparty na niestabilizowanym kwasie surgilift+plushialuronowym służy poprawie nawilżenia, napięcia i elastyczności skóry. Wstrzyknięcie preparatu Surgilift® Plus poprawia jakość skóry twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów dłoni. Sprawia, że staję się ona pełna blasku.
Mesolift przy użyciu Surgilift® Plus znacznie poprawia odporność skóry i spowalnia proces starzenia. Skóra odzyskuje odpowiednie nawilżenie i młodzieńczą jędrność i twarz jest pełna blasku.

Mezolift – efekty leczenia

Przed zabiegiem
Po zabiegu
1_before_180
1_after_180
2_before_180
2_after_180
3_before_180
3_after_180
4_before_180
4_after_180
5_before_180
5_after_180
6_before_180
6_after_180
7_before_180
7_after_180
8_before_180
8_after_180
9_before_180
9_after_180
10_before_180
10_after_180

Mezoterapia – na czym polega zabieg?

MEZOTERAPIA jest metodą wykorzystywaną od wielu lat w medycynie, polegającą na wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. Do zabiegu mezoterapii stosuje się koktajle, ktre stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących, zawierają one witaminy, aminokwasy, oligoelementy, wyciągi tkankowe oraz kwas hialuronowy.

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, kremem znieczulającym. Następnie aplikuje się odpowiedni koktajl przy użyciu igły 30G. Zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, drobne wybroczyny lub sporadycznie siniaki, które ustępują po kilku dniach. Po zabiegu należy unikać dotykania miejsc poddanych aplikacji jak również¸ przez kilka dni korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni.

Mezoterapię wykonuje się zazwyczaj w serii 4-6 zabiegów, co 1-2 tygodnie, w zależności od składu koktajlu i obszaru poddanego aplikacji.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego (trądzik, opryszczka)
 • choroby autoimmunologiczne
 • alergie
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (Aspiryna)

Mezoterapia Dermaheal

Dermaheal LL (lipoza)

Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

dermaheal-ll

Aktywne składniki:
– aminokwasy
– multiwitaminy
– minerały
– peptydy biomimetyczne

PEPTYDY:
L-CARNITINE: odpowiedzialna za transport komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają rozpadowi, ma działanie detoksykacyjne
PHOSPHATYDYLOCHOLINE: naturalnie występująca w organizmie substancja, powoduje rozpad trójglicerydów i ich wydalanie z organizmu
DECAPEPTIDE – 4 (CG-IDP2): wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry.

Dermaheal HL (regeneracja włosa)

Dermaheal HL to produkt działający regenerująco do mezoterapii zapobiegający wypadaniu włosów. Działa zmniejszając efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacją krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

dermaheal-hl

56 aktywnych składników:
– 13 witamin
– 24 aminokwasy
– 5 minerałów
– 4 koenzymy
– 4 kwasy nukleinowe
– 2 czynniki redukujące
– 4 peptydy biomimetyczne

PEPTYDY:
DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa
ACETYL DECAPEPTIDE-3: rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa
OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1): Stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych
COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Dermaheal HSR (rewitalizacja)

Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii dający efekt odmładzania, regenerujący i nawilżający. Działa, rewitalizując suchą i nieodżywioną skórę, poprzez zwiększenie proliferacji komórek. Kompleks peptydu biomimetycznego odmładza i pobudza postarzałą skórę, zmniejszając zmarszczki. Czysty kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi i dekoltu. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę.

dermaheal-hsr

58 aktywnych składników (50 mg HA):
– kwas hialuronowy (1%)
– 13 witamin,
– 24 aminokwasy,
– 5 minerałów,
– 4 koenzymy,
– 4 kwasy nukleinowe,
– 2 czynniki redukujące
– 5 peptydów biomimetycznych

PEPTYDY:
ACETYL DECAPEPTIDE-3: wspomaga tworzenie nowych komórek skóry, redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych
DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu
OLIGOPEPTIDE-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową
TRIPEPTIDE-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry
COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wpływa na proliferację komórkową

Dermaheal SR (regeneracja)

Dermaheal HS to rewitalizujący skórę produkt do mezoterapii dający efekt odmładzania, przeciwzmarszczkowy zapobiegający starzeniu się skóry. Działa udoskonalając skórę postarzałą, tradzikową i o rozszerzonych porach. Zwiększa elastyczność skóry, zwiększając ilość kolagenu, elastyny i innych składników macierzy pozakomórkowej.

dermaheal-sr

57 aktywnych składników:
– 13 witamin
– 24 aminokwasy
– 5 minerałów
– 4 koenzymy
– 4 kwasy nukleinowe
– 2 czynniki redukujące
– 5 peptydów biomimetycznych

PEPTYDY:
ACETYL DECAPEPTIDE-3: wspomaga tworzenie nowych komórek skóry, redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych
DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu
OLIGOPEPTIDE-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową
TRIPEPTIDE-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry
COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wpływa na proliferację komórkową

Inne preparaty stosowane w mezoterapii

Wyciąg z karczocha zwyczajnego
leczenie cellulitu

Wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny
leczenie cellulitu, poprawa mikrokrążenia i odpływu limfy

L-karnityna
eliminuje efekt skórki pomaraĂ’czowej, wygładza skórę

Kofeina
efekt lipolityczny w terapii cellulitu

Krzemionka organiczna
regeneracja włókien elastycznych, kolagenowych w rewitalizacji skóry twarzy
leczenie cellulitu i wypadania włosów

Pirogronian sodu
aktywacja lipolizy, udział w procesach regenerujących kolagen
leczenie rozstępów, łysienia

Dekspantenol
leczenie wypadania włosów

Minoxydyl
leczenie wypadania włosów

NCTF 135
stymuluje procesy odnowy skóry
zabiegi odmładzania

Conjonctil
regeneruje tkankę łączną, spowalnia procesy starzenia
leczenie cellulitu, rozstępów i blizn

Mezoterapia – zakres stosowania

MEZOTERAPIA TWARZY, SZYI i DEKOLTU

Likwiduje objawy starzenia się skóry, poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny oraz zatrzymywania wody. Obserwuje się odżywienie skóry, przyspieszenie jej naturalnej regeneracji, wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Zbiegi wykonuje się w zależności od stanu skóry w serii 3-6, co 1-2 tygodnie.
W celu podtrzymania efektu należy co 3 miesiące powtórzyć zabieg.

MEZOTERAPIA CELLULITU

Jest niezastąpioną metodą w walce z cellulitem. Miejsca objęte cellulitem ostrzykuje się substancjami o działaniu lipolitycznym i stymulującym mikrokrążenie, które zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, prowadząc do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej. Zabiegi mezoterapii modelują sylwetkę i wysmuklają ciało.
Mezoterapię wykonuje się w serii 4-6 zabiegów co tydzień, a następnie 2-4 razy co 2 tygodnie. W celu podtrzymania efektu powtarza się 1 zabieg w miesiącu co najmniej przez okres 2-4 miesięcy. Po 6 zabiegach można oczekiwać, że obwody ud zmniejszą się o 2 – 3cm. Skuteczność mezoterapii cellulitu zwiększają masaże.

MEZOTERAPIA ROZSTEPÓW i BLIZN

Zabiegi polegają na ostrzykiwaniu wzdłuż linii rozstępu co pół centymetra specjalnie dobranym koktailem. Zabiegi wykonuje się co 3-4 tygodnie, co najmniej 4-8 razy.
Po zabiegu mogą wystąpić zasinienia i ślady po ukłuciach, które utrzymują się przez tydzień. Po zabiegu wykonuje się masaż miejsc ostrzykniętych i wskazane jest również wykonanie masażu w domu przez 2 kolejne dni. Efekty widoczne są po 4-6 miesiącach.

MEZOTERAPIA ŁYSIENIA

Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem nieprawidłowej diety, słabego krążenia lub nadmiaru hormonu dlihydroteststeronu. Mezoterpia nie tylko hamuje proces wypadania włosów, ale przyspiesza odrastanie włosa o ile mieszki włosowe nie weszły w stan atrofii. Zabiegi mezoterapii są szczególnie wskazane u osób, które cierpią na sezonowe wypadanie włosów oraz w przypadkach łysienia.
W intensywnej fazie leczenia należy przeprowadzić 1 zabieg na tydzień przez okres 1-2 miesięcy. Natomiast dla podtrzymania efektów 1-2 zabiegi na miesiąc.
W ciągu 4 miesięcy wypadanie może się zmniejszyć o 70%, a odrost włosów obserwowany jest w 20%.

LIFTING BIOMIMETYCZNY

LIFTING BIOMIMETYCZNY – przełomowa metoda w odmładzaniu twarzy – nowatorska technika niechirurgicznego liftingu twarzy i rewitalizacji skóry, wykorzystująca dotychczasowe i najnowsze osiągnięcia w medycynie estetycznej i anti-aging.

Zabieg składa się z dwóch etapów. W pierwszym, w wybraną okolicę twarzy podaje się REVOFIL którego zadaniem jest wypełnienie zmarszczek i przywrócenie skórze utraconej objętości, w drugim wykonuje się zabieg mezoterapii biomimetycznej – koktail z linii Dermaheal HSR lub SR.

Revofil – na czym polega zabieg?

REVOFIL jest nowoczesnym wypełniaczem zawierającym peptydy biomimetyczne i kwas hialuronowy, przeznaczonym do korekty zmarszczek i przywracania objętości twarzy.

Efekty estetyczne uzyskiwane przy użyciu preparatów z gamy REVOFIL są bardziej naturalne i długotrwałe. Zawarte w wypełniaczu REVOFIL peptydy biomimetyczne stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, równocześnie blokując naturalnie występujący enzym – hialuronidazę, który fragmentuje łańcuchy kwasu hialuronowego. Zablokowanie endogennej hialuronidazy przyczynia się do utrzymania dłuższego efektu estetycznego wywoływanego przez kwas hialuronowy, a dodatkowo przedłuża jego działanie nawilżające.

Lifting wykonany z użyciem preparatu REVOFIL – nie tyko modeluje twarz, podnosi owal, wypełnia policzki, ale również poprawia nawodnienie tkanek, zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez silną stymulację skóry do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego. Jest zabiegiem bezbolesnym, nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Dzięki obecności w preparacie peptydów biomimetycznych daje gwarancję długotrwałego efektu.

REVOFIL jest najnowszym produktem rekomendowanym przez AntiAging Instytute.

Producentem preparatu REVOFIL – pierwszego wypełniacza na bazie peptydów biomimetycznych jest współpracujące z AnitiAging Institute międzynarodowe Laboratorium Caregen.

revofil-1

REVOFIL zawiera usieciowany kwas hialuronowy oraz 2 opatentowane peptydy biomimetyczne:
Decapeptide – 72
• silny inhibitor hialuronidazy, hamuje rozpad i fragmentację kwasu hialuronowego
• zapewnia równomierne i naturalne wchłanianie wypełniacza, rozłożone w czasie
Oligopeptide – 50
• przyczynia się do zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu
• działa przeciwzapalnie
REVOFIL FINE – do wypełniania delikatnych zmarszczek
REVOFIL PLUS – do wypełniania zmarszczek średnio głębokich
REVOFIL ULTRA – wszechstronny preparat, nadający się do wypełniania zmarszczek głębokich, liftingującej wolumetrii twarzy i regeneracji dłoni

Przed zabiegiem
przed-1-revofil
przed-2-revofil
 Po zabiegu
po-1-revofil
po-2-revofil

 Dermaheal HSR(rewitalizacja)

Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii dający efekt odmładzania, regenerujący i nawilżający. Działa, rewitalizując suchą i nieodżywioną skórę, poprzez zwiększenie proliferacji komórek. Kompleks peptydu biomimetycznego odmładza i pobudza postarzałą skórę, zmniejszając zmarszczki. Czysty kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi i dekoltu. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę.

dermaheal-hsr

58 aktywnych składników (50 mg HA):
– kwas hialuronowy (1%)
– 13 witamin,
– 24 aminokwasy,
– 5 minerałów,
– 4 koenzymy,
– 4 kwasy nukleinowe,
– 2 czynniki redukujące
– 5 peptydów biomimetycznych

PEPTYDY:
ACETYL DECAPEPTIDE-3: wspomaga tworzenie nowych komórek skóry, redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych
DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu
OLIGOPEPTIDE-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową
TRIPEPTIDE-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry
COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wpływa na proliferację komórkową

Dermaheal SR(regeneracja)

Dermaheal HS to rewitalizujący skórę produkt do mezoterapii dający efekt odmładzania, przeciwzmarszczkowy zapobiegający starzeniu się skóry. Działa udoskonalając skórę postarzałą, tradzikową i o rozszerzonych porach. Zwiększa elastyczność skóry, zwiększając ilość kolagenu, elastyny i innych składników macierzy pozakomórkowej.

dermaheal-sr

57 aktywnych składników:
– 13 witamin
– 24 aminokwasy
– 5 minerałów
– 4 koenzymy
– 4 kwasy nukleinowe
– 2 czynniki redukujące
– 5 peptydów biomimetycznych

PEPTYDY:
ACETYL DECAPEPTIDE-3: wspomaga tworzenie nowych komórek skóry, redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych
DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu
OLIGOPEPTIDE-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki wpływając na proliferację komórkową
TRIPEPTIDE-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry
COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI): wpływa na proliferację komórkową

Nici PDO – na czym polega zabieg?

NICI PDO FIRST LIFT należą do syntetycznych nici wchłanialnych zbudowanych z polidioksanonu – substancji wykorzystywanej od wielu lat do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych.

Polidioksanon był wykorzystywany we wszystkich dziedzinach chirurgii, ginekologii, okulisytce i urologii. Od kilku lat zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem nici PDO – First Lift dostępne są w Polsce i uzupełniają spektrum zabiegów medycyny estetycznej.

W przypadku zastosowania nici w różnych okolicach twarzy można uzyskać bardzo naturalny efekt estetyczny, nie zmieniając rysów twarzy. Możemy zmniejszyć zmarszczki palacza i czoła, unieść kąciki ust, poprawić opadający owal twarzy oraz ujędrnić skórę szyi i dekoltu. Niezaprzeczalnym atutem jest możliwość zastosowania nici PDO praktycznie na całym ciele do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

nici-model

Nici PDO – opis zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Poddawany zabiegowi obszar jest znieczulany kremem Emla, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce. Cały zabieg trwa około godziny, w zależności od ilości użytych nici. Średnio na twarz potrzeba około 30-50 nici.

Nić PDO jest umieszczona na sterylnej, cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy czy ciała. Nić może być umieszczona na igle spiralnie lub liniowo. W formie podstawowej dają głównie efekt rewitalizacji, natomiast w formie skręconej dodatkowo rezultat liftingu. Zabieg polega na wprowadzeniu igły we wcześniej oznaczone miejsce, a następnie bardzo delikatnym jej wycofaniu, dzięki czemu nici umieszczone na igle pozostają w tkance.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie.

proces neokolagenazy – stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Stymuluje również fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki tym mechanizmom skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się bardziej jędrna, elastyczna i bardziej nawilżona.

nici-pdo-narzedzia

WSKAZANIA:

 • zmarszczki poziome i pionowe czoła
 • opadające brwi
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • fałd marionetki
 • opadające policzki i obszar pod żuchwą
 • zmarszczki na policzkach
 • zmarszczki na szyi i dekolcie
 • ujędrnianie i kształtowanie piersi
 • zwiotczenie tkanki na brzuchu, pośladkach, ramionach, nogach.

nici-pdo-pip1 nici-pdo-pip2nici-pdo-pip3  nici-pdo-pip4nici-pdo-pip5nici-pdo-pip6 nici-pdo-pip7

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • choroby autoimmunologiczne
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • terapia przeciwzakrzepowa

Lipoliza iniekcyjna – AQUALYX

LIPOLIZA – INTRALIPOTERAPIA jest nowoczesną bezoperacyjną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej polegającą na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji o nazwie AQUALYX w widoczną tkankę tłuszczową brzucha, bioder, ud, kolan, pośladków oraz podbródka i brody. U mężczyzn może być stosowana w przypadku ginekomastii. Jest to doskonała metoda dla pacjentów, którzy chcą się pozbyć miejscowej nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie uniknąć procedury chirurgicznej – liposukcji.
Lipoliza iniekcyjna była już stosowana na początku 2000 roku. Obecnie została ona udoskonalona i na rynku dostępny jest preparat pod nazwą AQUALYX, zwany również Solutio Motolese, od nazwiska włoskiego profesora, który stworzył ten innowacyjny roztwór do intralipoterapii. Stosowany preparat AQUALYX w porównaniu do dotychczas używanych roztworów fosfatydylocholiny, pozwala uzyskać lepsze efekty i daje mniejsze dolegliwości i dyskomfort po wykonanym zabiegu.

JAK DZIAŁA AQUALYX?

AQUALYX podany miejscowo w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie błon komórek tłuszczowych i po wniknięciu do komórki wywołuje jej rozpad. Następnie uwolnione trójglicerydy wiążą się z lipoproteinami i są transportowane do wątroby, gdzie następuje dalszy rozpad i wydalenie ich z organizmu.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z nadmiernym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która w wyniku diety lub ćwiczeń fizycznych jest niemożliwa do usunięcia. Nie jest metodą odchudzania.
Najlepsze efekty estetyczne przy użyciu preparatu AQUALYX uzyskuje się podczas intralipoterapii podwójnego podbródka, bioder tzw. bryczesów oraz okolicy kolan. W przypadku brzucha możemy uzyskać redukcję obwodu o kilka centymetrów.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • alergie, uczulenie na soję i skorupiaki
 • choroby autoimmunologiczne
 • infekcje skóry w miejscu podawania
 • nadmierna otyłość, BMI>29
 • ciężkie schorzenia wątroby lub nerek
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • sclerosis multiplex
 • padaczka

aqualyxAQUALYX to mikrożelatynowy roztwór o działaniu adipocytolitycznym. Składa się z gąbki cukrowej o trójwymiarowej strukturze, w której umieszczone są mikro ilości substancji o charakterze detergenta rozpuszczonej w roztworze fosforanowym. Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny.

AQUALYX posiada oficjalną europejską rejestrację do zabiegów intralipoterapii tkanki tłuszczowej.
Niechirurgiczne pozbywanie się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej – nowe możliwości, nowe metody.

AQUALYX – artykuł „Expert Anti Aging”

aqualyx-inBezpieczeństwo stosowania techniki intralipoterapii z użyciem AQUALYX gwarantuje fakt, że do wykonywania zabiegów upoważnieni są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne szkolenie dotyczące teoretycznych i praktycznych zasad podania preparatu AQUALYX – klauzula ta, została narzucona przez profesora Motolese i jest rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora.

img003 img002

www.aqualyx.com.pl – więcej

Intralipoterapia – procedura zabiegu

Przed każdym zabiegiem lekarz dokonuje konsultacji, zbierając szczegółowy wywiad i podejmuje decyzję o kwalifikacji osoby. Następnie zostaje określony obszar, który będzie poddany modelowaniu, który znaczy się flamastrem. Następnie należy wykonać pomiary obwodów miejsc, które zostaną poddane zabiegowi oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu AQUALYX ze środkiem miejscowo znieczulającym, 2% lidokainą do tkanki tłuszczowej drogą iniekcji, wachlarzowo, przy użyciu specjalnych igieł. Zabieg wykonany tą techniką jest mało bolesny i trwa około 20 minut. Zaletą podawania preparatu metodą wachlarzową jest mała ilość nakłuć, co ogranicza ból przy zabiegu i ryzyko powstania siniaków.

aqualix4

Po zabiegu może być odczuwane lekkie swędzenie, krótkotrwałe pieczenie, ocieplenie. Na skórze przez kilka dni może być widoczne zaczerwienienie, obrzęk oraz krwiaki. Miejsca te również mogą być bolesne. Jest to typowa reakcja organizmu na wykonany zabieg, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. W razie dolegliwości bólowych można stosować preparaty paracetamolu. Zazwyczaj wykonuje się 3- 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej w odstępach co 3 tygodnie. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu. Pełen efekt po intralipoterapii stabilizuje się w ciągu 2-3 tygodni po ostatnim zabiegu. Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i jest osobniczo zmienna. Po zabiegu korzystne jest wykonywanie masażu oraz wprowadzenie diety niskotłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna – efekty leczenia

lipo-efekty01

lipo-efekty02

ALIDYA – na czym polega zabieg?

Preparat ALIDYA – Anti LIpoDYstrophic Agents – został opracowany przez Profesora Pasquale Motolese i jest jedynym na świecie preparatem medycznym ze znakiem CE zarejestrowanym ze wskazaniem do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej (cellulitu).

alidya_1

CO TO JEST CELLULIT?

Cellulit w nomenklaturze medycznej nazywany jest także lipodystrofią i związany jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno-limfatycznego. Za główne przyczyny powstawania cellulitu uznaje się: hormony, zaburzenia genetyczne, czynniki środowiskowe takie jak: zła dieta, nadwaga, otyłość. Z cellulitem zmagają się przede wszystkim kobiety już w okresie dojrzewania, nasila się w okresie przekwitania, ciąży, menopauzie oraz podczas stosowania antykoncepcji bądź hormonalnej terapii zastępczej. Oczywiście cellulit może także występować u osób szczupłych i aktywnych fizycznie. Najczęściej cellulit znajdujemy na pośladkach, brzuchu, biodrach, udach, rzadziej na ramionach Powszechnie znany jest jako nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze porównywane do skórki pomarańczowej. Proces rozwoju cellulitu jest długotrwały i wyróżnia się w nim kilka etapów.

Szczególnie w początkowych fazach, kiedy zmiany nie są nasilone, walka z cellulitem ma największe szanse powodzenia. W późniejszych etapach problemem może stać się nie tylko niechciany defekt estetyczny, ale także dolegliwości bólowe pojawiające się przy uciskaniu zmian.

JAK DZAŁA ALIDYA?

Alidya daje możliwość zahamowania rozwoju cellulitu we wczesnych stadiach. Ze względu na niepowtarzalny skład ALIDYA uruchamia wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu są to:

 • chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn (wg nowej hipotezy Profesora Motolese, żelazo wydostające się z mikrokrążenia i jest jedną z ważnych przyczyn zmian w podskórnej tkance tłuszczowej widocznych w postaci cellulitu)
 • drenaż osmotyczny macierzy – działanie przeciwobrzękowe i utrata centymetrów w obwodach
 • poprawa krążenia tętniczego – lepiej dotleniona skóra
 • alkalizacja macierzy pozakomórkowej – zakwaszone środowisko macierzy uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe
 • odbudowa protein macierzy pozakomórkowej – fizjologiczna regeneracja tkanek
 • działanie przeciwutleniające – procesy wolnorodnikowe bardzo sprzyjają rozwojowi cellulitu.

JAKIE OKOLICE CIAŁA MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI?

Wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem, po wcześniejszej diagnozie lekarskiej. Są to najczęściej m.in. pośladki, brzuch, uda, ramiona.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są pacjenci z cellulitem we wczesnych fazach rozwoju, nie ma ograniczeń wiekowych (poza pacjentami niepełnoletnimi, którzy muszą mieć zgodę opiekuna prawnego). ALIDYA nie jest preparatem odchudzającym, jednak podczas leczenia następuje utrata centymetrów w obwodach (wynika to z działania przeciwobrzękowego)

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża, karmienie piersią
 • ostre choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
 • choroby nowotworowe

alidya_2

ALIDYA – opis zabiegu

Zabieg ALIDYA polega na podaniu preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną. Jest podawany cienką igłą i jest praktycznie bezbolesny. U wrażliwych pacjentów skóra może zostać znieczulona kremem Emla.

Cykl zabiegowy: 7-12 zabiegów

Częstotliwość: 1 zabieg raz w tygodniu.

Po pełnym cyklu zabiegowym należy wykonać jedno lub kilka powtórzeń w odstępie 15-30 dni. Korzystne jest wspomaganie leczenia poprzez drenaż limfatyczny manualny lub pneumatyczny, wdrożenie aktywności fizycznej. Zalecane jest powtarzanie leczenia raz do roku, w celu utrzymania stabilnego efektu.

Przez dwanaście godzin po zabiegu nie należy stosować kosmetyków w miejscu iniekcji (z wyjątkiem tych zaleconych przez lekarza), należy unikać bezpośrednich źródeł ciepła tj. ekspozycji na słońce, solaria – promieniowanie UVA i UVB, ciepłą odbitego pochodzącego z kominków, sauny.

W celu wspomagania efektów zabiegu profesor Motolese stworzył specjalną formułę emulsji do ciała o nazwie Aqualyx Cream Gel – dostępny w gabinetach wykonujących zabiegi Aqualyx i Alidya.

alidya_2

Peeling – na czym polega zabieg?

PEELINGI zwane także eksfoliacją czyli złuszczaniem są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka w różnych warstwach w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, czasu trwania zabiegu i stanu skóry. Peelingi mogą być stosowane w celu regeneracji, zwiększenia jędrności i elastyczności, poprawienia stanu i wyglądu starzejącej się skóry oraz spłycania drobnych zmarszczek. Peelingami można usuwać efekty fotostarzenia i przebarwienia. Zabiegi te można wykonać także u nastolatek, które mają problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, w leczeniu skóry trądzikowej, blizn i przebarwień potrądzikowych.
Po serii zabiegów skóra jest wyraźnie oczyszczona, gładsza, jaśniejsza i bardziej napięta, zwiększa się także penetracja składników odżywczych.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • choroby autoimmunologiczne
 • alergie skórne
 • opryszczka
 • terapia pochodnymi witaminy A
 • ciąża i karmienie piersią

ZALECENIA OGÓLNE PO WYKONANYM PEELINGU:

 • makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach)
 • bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka
 • wskazane intensywne nawilżanie skóry
 • zakaz opalania się przez 4 tygodnie
 • stosowanie kremów przeciwsłonecznych z filtrem o faktorze SPF 30
 • zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni

Peelingi – rodzaje i wskazania

MANDELPEEL

Peeling przy użyciu kwasu migdałowego jest bardzo łagodny, delikatny i możnamandelpeel go stosować również latem. Polecany jest dla wrażliwej skóry, nietolerującej AHA. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i aktywuje regenerację komórkową i spłyca drobne zmarszczki. Reguluje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia. Ponadto ma działanie bakteriobójcze, redukuje wydzielanie sebum w skórze, dając znaczną poprawę stanu skóry z trądzikiem i obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Zabieg jest bezbolesny, trwa około 20 minut i daje efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Po zabiegu skóra regeneruje się bardzo szybko. Peeling ten nie wymaga ograniczenia życia zawodowego.
Po peelingu na 2-3 dzień może występować delikatne drobnootrębiaste złuszczanie. Należy stosować nawilżanie skóry i ochronę przeciwsłoneczną.

Zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów, co 7-14 dni.

MANDELPEEL + BLEACHIG POWDER

Peeling przy użyciu kwasu migdałowego, kwasu kojowegomanelpeel+bleaching-power i wyciągu z agrestu. Polecany zwłaszcza w przypadku skóry starzejącej się z przebarwieniami. Spłyca drobne zmarszczki, reguluje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto ma działanie bakteriobójcze i redukuje wydzielanie sebum, dając znaczną poprawę w przypadku skóry łojotokowej. Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut i daje efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Peeling ten nie wymaga ograniczenia życia zawodowego.
Po peelingu na 2-3 dzień występuje drobnootrębiaste złuszczanie.
Należy stosować nawilżanie skóry i ochronę przeciwsłoneczną.
Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów, co 14 dni.

SALIPEEL

Peeling przy użyciu kwasu salicylowego zalecany jest w zapaleniu mieszkówsalipeel włosowych, w nadmiernym łojotoku skóry, w trądziku zapalnym. Redukuje wydzielanie sebum w skórze, oczyszcza pory, usuwa zaskórniki i spłyca blizny. Ponadto rozjaśnia plamy barwnikowe. Można go zastosować jako body peel.
Salipeel jest przeciwwskazany u osób uczulonych na salicylany.

Zabieg trwa około 20 minut i daje efekt oczyszczenia skóry. W trakcie zabiegu może występować niewielkie pieczenie, uczucie gorąca, zaczerwienienie skóry. Peeling ten nie wymaga ograniczenia życia zawodowego.
Złuszczanie jest mało widoczne. Należy stosować nawilżanie skóry i ochronę przeciwsłoneczną.

Zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów, co 14-30 dni.

GLIKOPEEL

Peeling przy użyciu kwasu glikolowego (alfa – hydroksykwas) jest przeznaczonyglicopeel do efektywnej walki z procesami starzenia się skóry poprzez eliminację martwych komórek oraz pobudzenie aktywności fibroblastów do odnowy komórkowej, poprawiając w ten sposób kondycję skóry w każdym wieku.
W zależności od stężenia ma działanie nawilżające, złuszczające i regenerujące. Terapię zaczyna się od niskich stężeń kwasu glikolowego (20% kwas glikolowy) i krótkich aplikacji. Przy kolejnych zabiegach używa się kwasu o wyższym stężeniu i wydłuża się czas aplikacji.

Zabieg trwa około 15-20 minut i w czasie aplikacji kwasu glikolowego odczuwa się dość silne pieczenie, uczucie gorąca. Złuszczanie jest niewidoczne.
Zaleca się wykonanie serii 5-8 zabiegów, co 10-14 dni, 2 razy w roku.
W celu otrzymania optymalnych rezultatów na 1-2 tygodnie przed zabiegiem powinno się przygotować skórę używając aktywnych dermokosmetyków.

COMPOSITUM BI-LIGHT

Peeling szczególnie polecany dla odświeżenia skóry, COMPOSITUM-BI-LIGHTpoprawy jej utkania, ujednolicenia kolorytu i redukcji zmarszczek. Nadaje skórze świetlistość i blask. Jest peeligiem dwufazowym zawierający kwas glikolowy i kwas salicylowy w pierwszej fazie. W drugiej fazie stosuje się mieszankę fitoterapeutycznych czynników aktywnych zawierajacych kwas azelainowy, kwas kojowy, fitaty, proteiny soi, ekstrakty z alg, glabrydynę, wyciąg z rumianku i witaminę C.
Po peelingu można powrócić do normalnego trybu życia. W kolejnych dniach skóra zacznie się niewidocznie złuszczać, może ono potrwać kilka dni.

Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów, co 15 dni.

HIGH POTENCY PEEL (HPP)

Peeling ten zawiera kwas glikolowy (70%), kwas octowy (4%), kwas pirogronowyHPP---Efektywny-Peeling-+-p (0,5%), pirogronian etylu (1,5%) i glikol propylenowy (1%). HPP peeling przeznaczony jest do efektywnej walki z procesami starzenia się skóry, leczenia skóry zwiotczałej, atroficznej. Daje również bardzo dobre efekty w obrębie skóry szyi i dekoltu poprawiając w ten sposób kondycję skóry również w starszym wieku.
Terapia powinna być poprzedzona wykonaniem peelingu glikolowego o niższym stężeniu i krótkiej aplikacji. Przy kolejnych zabiegach wydłuża się czas aplikacji.

Zabieg najlepiej powtórzyć trzykrotne w odstępach miesięcznych.

YELLOW PEEL

Popularny peeling, który stosowany jest w zmianach barwnikowychyellow_peel naskórka, głębokich zmarszczkach oraz w głębokich i średnich bliznach potrądzikowych. Powtarzanie tego peelingu daje takie same efekty jak przy użyciu bardzo agresywnych peelingów jednak przy mniejszym stanie zapalnym skóry.

W pierwszym etapie wykonuje się powierzchowny peeling poprzez nałożenie kwasu glikolowego i kwasu salicylowego z rezorcyną. W drugim etapie nakłada się żółtą maskę, w skład której wchodzą: kwas retinolowy, kwas fitowy, kwas azaleinowy i kwas kojowy. Etap ten jest powtarzany kilkakrotnie od 2 do 5 razy.
Po peelingu może wystąpić zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry. W trzecim dniu po zabiegu następuje złuszczanie się naskórka, które może utrzymywać się do 5-7 dni.
Yellow Peel może być powtarzany co 30-60 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.
Postępowanie po zabiegu
Peeling ten wymaga kilku dniowej kuracji w domu. Skórę należy myć mydłem o neutralnym pH i intensywnie nawilżać (smarować wazeliną lub kremem natłuszczającym – post peeling cream). W przypadku wystąpienia silnego rumienia należy nakładać delikatny krem sterydowy. Należy bezwzględnie unikać słońca i stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem.

RETISES CT

Peeling ten zawiera witaminę C (10%), retinol (4%) i kwas mlekowy (15%). Działanieretisec-ct jego polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka, stymulacji odnowy komórkowej, zwiększeniu poziomu NTF – Naturalnego Czynnika Nawilżającego oraz hamowaniu melanogenezy. Retises CT przeznaczony jest do skóry dojrzałej, matowej z dużą ilością zmarszczek, plam barwnikowych, z objawami fotostarzenia oraz w leczeniu rozstępów.

W pierwszym etapie wykonuje się aplikację witaminy C, a w drugim nakłada się maskę z retinolem i kwasem mlekowym. Peeling pozostaje na skórze przez noc i zmywany jest następnego dnia samodzielnie w domu.

Zabieg najlepiej powtórzyć trzykrotne w odstępach miesięcznych

ROZTWÓR JESSNERA

Peeling ten zawiera kombinację kwasu salicylowego (14%), kwasu mlekowego (14%)Plyn_Jessnera_s i rezorcyny (14%). Działanie jego polega na złuszczaniu naskórka i usuwaniu zmian hiperkeratotycznych poprzez działanie keratolityczne. Roztwór Jessnera stosowany jest w leczeniu łojotoku, trądzika grudkowo-krostkowego i zaskórnikowego, rogowacenia przymieszkowego oraz w usuwaniu przebarwień i redukcji drobnych zmarszczek. Peeling ten może być łączony z kwasem glikolowym, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobre efekty lecznicze.

Peeling roztworem Jessnera może być delikatny lub intensywny w zależności od sposobu nakładania oraz liczby warstw preparatu. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry. Pierwszego dnia po zabiegu dochodzi do uniesienia naskórka oraz ściemnienia skóry (skóra jest gładka i napięta). W drugim dniu naskórek zaczyna się złuszczać i kończy się czwartego dnia.

Zabieg najlepiej powtórzyć trzykrotne w odstępach miesięcznych.

EASY PHYTIC PEEL

Peeling ten zawiera kombinację kwasu mlekowego, kwasu migdałowego kwasu glikolowy oraz estru niozytylu. Easy Phytic Peel stosowany jest w ujednoliceniu i utrzymaniu ładnego kolorytu skóry, w leczeniu przebarwień. Po peelingu złuszczanie skóry jest nieznaczne a często w ogóle niewidoczne. Skórę należy smarować kremem nawilżającym z witaminą E.

FILORGA BODY PEEL

Peeling całego ciała, zawiera aktywne substancje takie jak kwas glikolowy, kwas kojowy oraz wyciągi komórkowe. Polecany jest szczególnie przed nadejściem lata. Filorga Body Peel odświeża skórę, zwłaszcza zanieczyszczoną, łojotokową skórę pleców i dekoltu, działa wygładzająco i ujędrniająco. Zabezpiecza przed wrastaniem włosków po depilacji. Pomocny jest także przed zabiegami wyszczuplającymi, gdyż poprawia penetrację składników aktywnych.
Zaleca się serię 3-6 zabiegów co 7 dni, 2 razy w roku.
Efekt zabiegu można przedłużyć stosując Filorga Body Milk po każdej kąpieli.

COSMELAN jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniuCOSMELAN do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu i nie posiada substancji o działaniu złuszczającym. Cosmelan umożliwia skuteczne pozbycie się plam posłonecznych, znamion barwikowych i przebarwień typu melasma przywracając skórze gładkość i blask.

Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 2 ETAPÓW:

W gabinecie lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze musztardowym – COSMELAN 1, z którą pacjent udaje się do domu.

W warunkach domowych pacjent nałożoną maskę zmywa pod bieżącą wodą, po czasie ustalonym przez lekarza, który zależy od fototypu skóry pacjenta. Po umyciu twarzy nakładany jest krem intensywnie nawilżający Hydra-Vital Factor K. W drugim dniu pacjent zaczyna stosować krem COSMELAN 2. Zazwyczaj w pierwszym tygodniu 3 razy dziennie, w drugim tygodniu 2 razy dziennie i w trzecim tygodniu 1 raz dziennie – decyzję o schemacie stosowania kremu COSMELAN 2 podejmuje zawsze lekarz.
Krem Cosmelan 2 powinien pozostać na skórze około 4 godzin. W przypadku pojawienia się łuszczenia, podrażnienia skóry stosuje się krem intensywnie nawilżający Hydra-Vital Factor K. Kuracja kremem Cosmelan powinna trwać przez 3 miesiące dla uzyskania pełnego efektu. W okresie letnim, przydużym narażeniu na słońce poleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

ULTRAFORMER III (HIFU) TWARZ

Zabieg: 
Umiarkowany  |    Intensywny
Twarz cała: 
3500                |    5000
Dolna część twarzy: 
2500                |    3500 
Górna część twarzy: 
2000                |    2500 
Czoło: 
1000                |    1500 
Kurze łapki: 
800                  |    1200 
Linia żuchwy: 
3000                |    4000 
Podbródek: 
2000                |    3000 

ULTRAFORMER III (HIFU) CIAŁO

Zabieg: 
Umiarkowany  |    Intensywny
Szyja: 
2000                |    3000 
Dekolt: 
2000                |    4000 
Ramiona: 
3500                |    4500 
Biust: 
3000                |    4500 
Boczki:
4000                |    4500 
Plecy: 
4500                |    5500 
Kolana: 
2000                |    3000 
Pośladki: 
4500                |    6000 
Całe uda: 
5000                |    8000 
Wew. powierzchnia ud cała długości:
5500                |    7000 
Wew. powierzchnia ud połowa długości: 
od 3500              
Brzuch: 
od 5000                 

NICI LIFTINGUJĄCE PDO – FIRST LIFT

Koszt zabiegu (za nitkę)
od 120-150

Uniesienie brwi, Lifting czoła
1500-1800

Poprawa konturu żuchwy, podniesienie tzw. chomików
2500-3000

Poprawa podbródka
1000-1200

TERMOLIFTING ZAFFIRO

TWARZ
700

SZYJA
400

DEKOLT
700

TWARZ + SZYJA
900

TWARZ + SZYJA + DEKOLT
1200

OCZY
300

DŁONIE
300

RAMIONA
700

BIUST
700

OKOLICE KOLAN
od 500

BRZUCH
od 900

UDA STRONA WEW lub ZEWN
od 500

POŚLADKI
od 700

TERMOLIFTING – RABATY

Pakiet 3 zabiegów – 4 zabieg za 50%

Pakiet 5 zabiegów – 6 zabieg gratis

USUWANIE ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

BOTOX (kurze łapki)
300-500

BOTOX (czoło)
360-600

BOTOX (lwia zmarszczka)
400-700

BOTOX (królicze zmarszczki)
300-400

BOTOX (bródka)
200-300

BOTOX (okolica oczu)
300-600

BOTOX (pachy)
od 1400

BOTOX (dłonie)
od 1200

BOTOX (stopy)
od 1600

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
palacza, kurze łapki, fałdy nosowo-wargowe, dolina łez

Restylane/ Lidocaine 0,5 ml
700

Restylane / Lidocaine 1 ml
1200

Restylane Perlane/ Lidocaine 1 ml
1300

Juvederm 2 0,55 ml
800

Juvederm 3 0,8 ml
1100

Juvederm 4 0,8 ml
1200

Juvederm Volift 1 ml
1100

Juvederm Volbella 1 ml
1200

POWIĘKSZANIE UST, MODELOWANIE, KONTUROWANIE

Juvederm Ultra Smile 0,55 ml
800

Juvederm Ultra Smile 1,1 ml
1200

Juvederm Volbella 1 ml
1200

Teosyal Kiss 1 ml
1200

LIFTING WOLUMETRYCZNY TWARZY
POPRAWA OWALU TWARZY

Voluma 1 ml
1400

Voluma 2 ml
2100

LIFTING DE MAIO
1500-2500

LIFTING WOLUMETRYCZNY
3500-4000

NICI HIALURONOWE

Nici hialuronowe
1500-2500

MEZOLIFT TWARZY

Juvederm Hydrate 1 ml
650

Restylane Vital 1 ml
650

Redensity Light Filing 1 ml
700

Redensity Light Filing 3 ml (twarz, szyja, dekolt)
1100

NEAUVIA ORGANIC Hydro Delux 1ml
600

NEAUVIA ORGANIC Hydro Delux 2ml
800

MEZOLIFT – RABATY

Juvederm Hydrate/NEAUVIA – pakiet 2 zabiegi
1200

Juvederm Hydrate/NEAUVIA – pakiet 3 zabiegil
1800

Restylane Vital – pakiet 2 zabiegi
1200

Restylane Vital – pakiet 3 zabiegi
1800

MEZOTERAPIA

NCTF 135 HA 3 ml
350

OPHTHALMOS
350

ZOI PLUS
400

MELA
350

LIGHT EYES
450

Dermaheal HRS
450

Dermaheal SR
450

Dermaheal HR
300

Dermaheal LL
od 350

Hair Care – terapia wypadania włosów
od 250-450

Cyto Care – terapia cellulitu
od 350-500

Stretch Care – terapia rozstępów
od 350-500

LIPOLIZA INIEKCYJNA
AQUALYX

Podbródek
od 300

Uda, biodra
od 500

Brzuch
od 600

 Inne miejsca ceny ustalane indywidualnie

DERMAPEN ™

Twarz
500

Szyja
400

Dekolt
600

Twarz, szyja
800

Twarz, szyja, dekolt
1200

Ramiona, brzuch, pośladki
od 800

TERAPIA NA PRZEBARWIENIA

Cosmelan (twarz) zabieg
1200

Cosmelan (twarz) kuracja + zestaw kosmetyków
1600

Dermamelan (twarz) kuracja + zestaw kosmetyków
1600

PEELINGI

Mandelac – peeling migdałowy (twarz)
150

Mandelac (dekolt)
180

Mandelac (plecy)
200

Salipeel – peeling salicylowy (twarz)
150

Salipeel (dekolt)
180

Salipeel (plecy)
200

Glikopeel – peeling glikolowy 35% (twarz)
150

Glikopeel (dekolt)
180

Glikopeel (plecy)
200

Yellow peel (twarz)
450

Jessner’s peel – kwas salicylowy, mlekowy, rezorcyna (twarz)
150

HPP peel – kwas glikolowy 70%, pirogronowy, octowy (twarz)
300

INNE ZABIEGI

FILDERMA – zabieg korygujący zmarszczki twarzy po peelingach
150

KONSULTACJE

Konsultacja onkologiczna
250

Konsultacja internistyczna
200

Konsultacja medycyny estetycznej
200

Hialuronidaza 
300-500 

* ceny podane w pln

 • Kontakt

  logo_mini

  Dr n. med. Barbara Rygoł
  ul. Sowińskiego 9/2
  40-018 Katowice


  phone-icon32 255 43 66

  phone-icon600 28 28 96

  mail-iconrygolb@vp.pl


  Godziny otwarcia:
  pn-pt: 10:00 - 21:00
  sob. 10:00 - 14:00

©2016 Estetica Prestige by ahead.pl

Facebook